Адвокат пояснив, чому Росія часто повертає розчленовані тіла українських полонених.
18.10.2024
2250

Журналіст
Шосталь Олександр
18.10.2024
2250

Засновник проєкту "Пошук.Плен", адвокат Микола Полозов, повідомив, що Росія часто повертає розчленовані тіла українських полонених своїм родичам, щоб замести сліди тортур. За даними статті Washington Post, родичі загиблого бійця "Азов" стверджують, що російська влада намагається унеможливити встановлення причини смерті через стан розчленованого тіла, яке не може бути піддане медичній експертизі.
Адвокат Полозов зазначає, що подібні випадки відбуваються досить часто, коли російська сторона передає тіла в такому стані, що визначити причину смерті стає неможливо. Він також відзначає, що правозахисники добре усвідомлюють умови утримання полонених і заручників.
Микола Полозов наголошує, що методи, які використовує російська влада, включають побиття, тортури, голодування та інші форми жорстокості. Він вважає, що цікавість Росії у замовчуванні достовірних причин смерті полонених є очевидною.
Адвокат стверджує, що таке жорстоке поводження є безсумнівним військовим злочином і повинно бути розслідовано Міжнародним кримінальним судом.
Незалежна міжнародна комісія ООН також знайшла нові докази катувань українських цивільних та військовополонених Росією на окупованих територіях України та в РФ. Пресслужба бригади "Азов" підтвердила загибель бійця Олександра Іщенка в російському полоні.
У свідоцтві про смерть, виданому в РФ, зазначено дату смерті - 22 липня 2024 року, але причина смерті через стан гнилісних змін органів і тканин тіла не може бути встановлена.
Читайте також
- Німеччина оновить «військовий автопарк» на €25 млрд
- Обмін полоненими, розмова Зеленського та Трампа. Головне за 4 липня
- Зеленський забрав громадянство в Онуфрія. Юристи пояснили, які будуть наслідки для митрополита
- У Німеччині перекинувся автобус, серед пасажирів – українці
- «Українські вертольоти» заявляють про атаку. До президента звернувся колектив компанії, ветерани та родини загиблих військових
- Відпочинок в горах 2025: шість ідей для відпустки в Карпатах