Деяким українцям замінять пенсії на соцдопомогу: який розмір виплат.


Згідно з інформацією, опублікованою на урядовому порталі, в Україні було визначено, що деякі пенсіонери мають можливість отримати соціальну допомогу замість пенсії.
Багато українців цікавить, кому саме доступна ця соціальна допомога. Досягнути пенсійного віку в Україні можна вже на 60, 63 або 65 роках, залежно від страхового стажу. У 2024 році цей стаж може варіюватися від 15 до 31 року.
Якщо стаж людини менше 15 років, то вона отримуватиме соціальну допомогу замість пенсії у 65 років. Розмір цієї допомоги встановлюється на основі двох показників: різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним доходом сім'ї на одну особу за останні півроку. Проте максимальна сума такої виплати не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Щоб отримати соціальну допомогу, пенсіонерам потрібно звернутися до органів соціального захисту за місцем прописки або проживання і подати заяву та необхідні документи, такі як паспорт, реєстрація у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків, довідка з Пенсійного фонду України про страховий стаж і декларація про доходи та майновий стан.
Варто пам'ятати, що розмір соціальної допомоги переглядається кожні шість місяців залежно від змін у майновому стані та середньомісячному доході. Тому пенсіонерам потрібно вносити відповідні зміни до своїх документів.
Окрім того, Пенсійний фонд України пояснив, що період навчання не зараховується до страхового стажу.
Читайте також
- Ціна гектара зменшилась — де земля подешевшала найбільше
- Купівля квартири в Литві іноземцем — на які витрати розраховувати
- Закон дозволив — хто може не платити податки при продажу житла
- Мобільний інтернет подорожчає — хто з українців заплатить більше
- В АТБ і Сільпо різко знизили ціни на продукти — що коштує дешевше
- Кавуни, черешні та сливи — як змінилися ціни в магазинах Одеси