FT дізналося, хто із західних компаній "допомагає" Путіну з Орешником.


Ракета "Орешник" виготовлена на підприємствах у РФ, які використовують західне обладнання, повідомляє видання Financial Times.
Згідно зі звітом Financial Times, ракети "Орешник"/"Кедр" виробляються за допомогою західного виробничого обладнання. Верстати брендів FANUC, Siemens та Heidenhain, що використовують системи числового програмування, є ключовими складовими для виготовлення цих ракет.
"Військова машина Кремля залишається критично залежною від іноземних технологій, на які поширюються західні санкції", - пише Financial Times.
Протягом тривалого часу російські підприємства надавали перевагу іноземному виробничому обладнанню з числовим програмуванням, хоча спробували створити вітчизняні альтернативи. Наразі росіяни купують деяку частину обладнання в Китаї, але елементи керування залишаються західними.
На цьому році китайські виробники представили свої верстати з числовим програмуванням на російській виставці. Більшість пристроїв були обладнані контролерами японського або німецького виробництва.
"Якби ви могли обмежити доступ до цих західних блоків керування числовим програмуванням, ви могли б уповільнити російське виробництво", - зазначив експерт Нік Пінкстон.
Треба було б росіянам перенастроїти обладнання та перепрограмувати кожну деталь, щоб перейти на нові системи керування, що може бути дорогим і призвести до погіршення якості.
Financial Times скоштував зв'язатися з FANUC та Heidenhain, але їх прес-служби не надали коментарів. Siemens заявив, що вони не зроблять компромісів у виконанні санкцій та будуть співпрацювати з відповідними органами.
Нагадаємо, що було розкрито справжній вік російської ракети "Орешник".
Читайте також
- НАТО готується до вторгнення Росії після війни в Україні: вся проблема у Трампі
- Лінія фронту станом на 1 липня 2025. Зведення Генштабу
- Зеленський та Генштаб підтвердили загибель комбрига Захаревича
- Foreign Affairs: Україна може досягти "корейського сценарію" у війні з Росією
- Штурми ворога: росіяни змушені атакувати Сумщину "на своїх двох"
- Нестабільна лінія фронту: як точаться бої на Запорізькому напрямку