Плавучі електростанції: експерт назвав недоліки енергооб'єктів.


Україна розглядає можливість отримання електроенергії з плавучих електростанцій, але є проблеми, що ускладнюють цей процес.
За словами директора енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимира Омельченка, ринок плавучих електростанцій ще не дуже розвинений у світі. Найбільш активно такі судна використовують у країнах Західної Африки, де є проблеми з енергопостачанням через недостатню кількість електростанцій.
"В Україні особлива ситуація. Я думаю, що навіть невеликий додатковий обсяг генерації електроенергії нам би знадобився. В даному випадку це може бути не більше 500 МВт, що теж було б непогано", - сказав експерт.
Але є три головні проблеми на шляху реалізації цієї ідеї. Перша - захист суден від обстрілів ракетами та дронів, оскільки росіяни вже неодноразово атакували судна в морі й можуть вдарити по енергетичному судну.
Друга проблема - висока вартість електроенергії, що може бути в два або навіть три рази дорожчою, ніж ринкова ціна в Україні.
Третя проблема - підключення суден до електричних мереж. Для цього необхідні підготовлені підстанції та трансформатори, які зможуть передавати необхідну потужність.
"Якщо ці проблеми будуть вирішені, то це було б непоганим рішенням для України. Але передбачити, коли і як це буде реалізовано, зараз неможливо", - сказав Омельченко.
Читайте також
- Руйнування у метро — посадовця КМДА відсторонили від роботи
- Муслім Чеберлоєвський в ексклюзивному інтерв'ю для Новини.LIVE
- Керівницю КМДА та директора ринку затримали на хабарі — деталі
- Відстрочка для догляду — чи продовжується автоматично
- Свириденко провела перше засідання нового уряду
- Угорщина відповіла санкціями на смерть етнічного угорця в Україні